Príbeh Forra čokolády

 

Forra nie je vymyslený názov. Vytvorili sme ho skrátením nášho priezviska (Forrai) aby plne symbolizoval Forra čokoládu ako rodinnú firmu. Rodinu, ktorá stála pri úplných začiatkoch a prvých nápadoch a stojí pri Forra čokoládovom živote aj teraz.

 

logo_forra-4

 

Zakladateľmi Forra čokolády z Košíc sme my, súrodenci, Zuzka a Matúš. V našom alternatívnom skrátenom logu „rr“, ktoré odkazuje jednak na priezvisko s dvoma "rr" ale zároveň aj na dvoch súrodencov, zakladateľov, sa ukrýva ďalšia symbolika.  Ak by sme si mohli dovoliť trošku vzlietnuť do oblakov, tak by sme týmto „rr“ chceli vyjadriť, že naše čokolády chutia tak dobre, že niekoľko ľudí povedalo že sú proste „ŕŕŕ“. Mysleli tým, niečo ako "WAU" ! Niečo, čo elektrizuje ich chuťové bunky. A keďže naša najobľúbenejšia sladkosť vždy bola čokoláda, je "ŕŕŕ" pre nás, pocta.

 

 

logo_forra-4 rr

 


Logá spolu s bodkami , znázorňujúcimi kvapky čokolády, ktoré pravidelne vznikajú pri remeselnej, ručnej výrobe, a z času na čas sa nachádzajú v celej výrobnej prevádzke, a aj na našom oblečení :) , vytvárajú dohromady myšlienku našej filozofie, ktorou sa riadime a na ktorej stojí naša výroba.

 

Úhľadne zoradené bodky na našich obaloch reprezentujú naše hodnoty, princípy, ľudí a spokojných zákazníkov, bez ktorých by sme nemohli svoje sny a vízie začať napĺňať, pracovať na nich a neustále sa zdokonaľovať. Bodka, resp kruh, symbolizuje dokonalý útvar, ktorý zároveň vyjadruje cyklickosť a teda neustály pohyb od začiatku ku koncu.

 

 

Práve nekonečná práca na zdokonaľovaní a hľadanie, vystihuje našu základnú filozofiu, pretože už pri zrode myšlienky, začať s výrobou čokoládových produktov, stála na prvom mieste myšlienka prinášať ľuďom najlepšie a najmä chuťovo výborne vyladené produkty. Také, kde vynikne chuť čokolády a ingrediencií. V kombinovaní to nepreháňame, pretože si myslíme, že všetko už dokonalé je, len to treba citlivo skombinovať do výsledného produktu. Preto, medzi našimi produktami nenájdete prekombinované a presýtené zloženia. Vyhýbame sa neprirodzeným umelým a zdraviu škodlivým surovinám a látkam.


Zároveň si myslíme, že všetci a všetko spolu súvisí a je prepojené, a všetci túžime prijímať a dostávať v živote to najlepšie a preto, čo sa nám nepáči alebo nám nechutí to k zákazníkom neponúkame. A tu sa kruh uzatvára, práve pri tejto poslednej a zároveň kontrolnej hodnote, ktorou prechádza každý produkt od nás k zákazníkom.

 

Logo, bodky ako aj celý vizuál nám navrhol košický dizajnér Martin Fek.

 

Vo Forra čokoláde je kvalita stále na prvom mieste a spolu s kreativitou je jediným cieľom vytvárať chuťovo vyvážené a delikátne výrobky, ktoré svojím prirodzeným, príjemne vábivým čokoládovým vzhľadom, zložením a kombináciou ingrediencií zaujmú už na prvý pohľad.

 

Starostlivo vyberané suroviny, plná chuť produktu a remeselné spracovanie , sú základy našej práce, ktoré chceme aby si zákazníci vychutnali plnými dúškami.


To je dosiahnuteľné jedine vtedy, ak má výrobok potrebnú čerstvosť a dobré skladovacie podmienky. Práve preto, je väčšina našich produktov vyrábaná v pravidelných intervaloch v malých objemoch alebo priamo na objednávku.


Prvotriedne suroviny, čerstvosť, remeselné spracovanie a osobitná starostlivosť o každý jeden kúsok výrobku sú znaky, ktoré pri strojovej výrobe budete hľadať len veľmi ťažko.
Aj preto si ľudia Forra výrobky veľmi často vyberajú ako darček pre najbližších, zamestnancov alebo obchodných partnerov.

 

Každá objednávka je pre nás odmenou a každá opakujúca sa pochvalou, že svoju prácu robíme dobre.


Pozývame Vás na náš eshop www.forra-cokolada.sk , kde si určite vyberiete :)